Master Plan ve Algı Araştırması kapsamında Kocaeli’nde yaşayan 549 kişi, Türkiye genelinde 1567 kişi ve 267 yabancı turist olmak üzere toplam 2361 kişi ile yüz yüze anketler yapıldı. Şehirdeki karar vericiler, kanaat önderleri, turizm profesyonelleri ile derinlemesine görüşmeler yapıldı. Turizm profesyonelleri ile deniz, sağlık, doğa, spor ve kış, kongre, gastronomi ve kültür temalarından oluşan 7 masa ile geniş katılımlı bir çalıştay gerçekleştirildi. Bu çalışmalar sonucunda Mevcut Durum Analizi Raporu hazırlandı.

Ayrıntılı literatür taraması yapıldı. Dünyadaki iyi uygulama örnekleriyle ve benzer şehirlerle kıyaslama analizleri ve rekabet analizleri gerçekleştirildi. Tüm bu farklı yöntem ve çalışmalarla elde edilen tespitlerden yola çıkılarak Kocaeli turizminin vizyonu, bu vizyona yönelik hedefleri, bu hedeflere ulaşmak için benimsenecek stratejileri ve bu stratejileri gerçekleştirmek için uygulanacak eylemleri içeren 5 eksen, 15 strateji paketi, 74 strateji ve 282 eylemden oluşan Kocaeli Turizm Master Planı Strateji Dokümanı oluşturuldu.

Veri analizleri, literatür taramaları, hedef kitle analizi, değerler haritası, netnografi çalışması, personalar ve yönetişim mekanizması kurgusuyla 600 sayfadan oluşan Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en ayrıntılı Master Plan çalışmalarından biri hazırlandı.

Master plan özetini aşağıda inceleyebilir veya buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.