Kocaeli’ne özel Emrah Yücel’in illüstrasyonlarıyla 8 adet ikonik nostaljik afişler hazırladık.

Retro posterler, hediyelik eşyalara uygulanarak özel çalışmalar yapıldı.

1930 VE 1940’LI YILLARIN KLASİK ART DECO TARZINDA TASARLANMIŞ SEYAHAT POSTERLERİ, DESTİNASYON MARKASI TARİHİNİN EN İKONİK GÖRSEL ARAÇLARI ARASINDADIR.

Bugün otantik bir eski seyahat posteri satın almak size milyonlarca dolara mal olabilir. Ancak, müzelerde veya müzayede rekorları kırmadan veya dekorasyon olarak duvarlara asılmadan önce, bu tür illüstrasyonlar yolculukları teşvik etmek için kullanılıyordu.

1950’li yıllarda ticari jet uçaklarının yaygınlaşması ile destinasyon markalaşmasının temelleri atılmış oldu. “Seyahatin Altın Çağı” olarak kabul edilen bu yıllarda yolcular tarz içinde seyahat ederdi; Beş yıldızlı bir otelin tüm lüksleriyle süslenmiş uçuşlarda “En İyi” kıyafetlerini giydiler. Uçmak her zamankinden daha hızlı, daha rahat ve daha popüler hale geliyordu. Havacılığın bu altın çağı, ikonik görüntüler ve çarpıcı reklamlar için zemin hazırladı.

Sofistike turizm hareketlerinden sorumlu seyahat acenteleri, destinasyonları tanıtırken bu illüstrasyon stilini kullanmaya devam etti. Bu tasarım yaklaşımına ve Kocaeli’nin değer haritalarının şekillendirdiği çerçeveye dayanarak, her biri kampanyanın lokasyonlarından olan sekiz farklı yer seçildi. Bu eşsiz retro seyahat posterlerinde seçilen destinasyonların tamamı Emrah Yücel tarafından resmedilmiştir. Bu illüstrasyonların yer aldığı çeşitli tanıtım malzemeleri Kocaeli mağazalarından satın alınabilir.

Yüksek çözünürlüklü nostaljik afişleri buradan indirebilirsiniz.