Şehir markalaşmasında hedeflenen kitleye ulaşmanın en önemli yollarından biri de basılı mecralardır. Bilgilendirme amaçlı paylaşılan tanıtım broşürleri, gazete ya da dergi ilanları bunlardan birkaçıdır. Hem duygusal hem de fonksiyonel amacı olan bu gibi materyallerin strateji ile uyumlu olması gerekmektedir.

Kocaeli’ne özgü ilanlar özellikle turizm ve kültür odaklı tematik dergilerde ilgi çekmesi adına özel olarak hazırlandı. Yeni marka stratejisinden yola çıkarak hazırlanan ilanlarda doğal güzelliklerden kültürel ögelere Kocaeli’nin gizli kalmış cevherlerine yer verildi. “Gözlerine İnanacaksınız” sloganı ve yeni logonun yer aldığı ilanlar farklı mecralarda kullanılmak üzere üretildi.

Kocaeli’nin öne çıkan özellikleri gruplandırıldığında ortaya çıkan yedi konsept, Kocaeli broşürüne de taşındı. Doğa parkurları, ormanlar, Roma başkenti, adrenalin sporları, kış sporları merkezi, sörf merkezi ve gastronomi gibi temaların altına gruplanan önemli noktalar ile kullanışlı bir broşür hazırlandı. Kocaeli broşürü çevrim içi olarak indirme yapılabilecek bir formatta internet sitesine eklendi.

Yüksek çözünürlüklü broşürü buradan, dergi ilanlarını buradan indirebilirsiniz.

Broşür

Dergi İlanları