Şehir markalaşmasında farklılaşmak ve sahip olunan özel yanları ortaya çıkarmak için çeşitli iletişim çalışmaları kullanılmaktadır. Şehrin markalaşma hikayesini en etkili şekilde anlatmanın yöntemi ise hazırlanan estetik ve akıcı tanıtım videolarıdır.

Stratejik yaklaşımdan hareketle hazırlanan videolar ile hem turistlerin hem de halkın, şehir ile ilgili paralel bir algıya sahip olması hedeflendi.

Kocaeli’nin doğal güzelliklerini ve değerlerini anlatan tematik bir film serisi hazırlandı. Hazırlanan konsept filmler “Gözlerinize İnanacaksınız” sloganı ve içgörüsünü temel alarak oluşturuldu. Sanayi kenti olarak bilinen Kocaeli’nin gizli kalmış cevherlerine dikkat çekilerek yedi tema üzerinden, yedi kısa film oluşturuldu. Doğa parkurları, ormanlar, Roma başkenti, adrenalin sporları, kış sporları merkezi, sörf merkezi ve gastronomi temaları, konsept filmlerde işlendi. İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Kocaeli’nin kültürel değerleri, doğal güzellikleri ve doğanın imkan sağladığı birçok aktivite gözler önüne serildi.

Potansiyel turistlerin ilgisini çekmek amacıyla etkili tanıtım yöntemleri bir araya getirildi. Drone çekimlerinden tipografik mesajlara, logo animasyonlarından müzik seçimine, işitsel kimlikten özel kamera kayıtlarına çok yönlü bir prodüksiyon gerçekleştirildi. Kocaeli için hazırlanan tematik filmlere; yerel televizyonlarda, fuarlarda, ulusal tanıtımlarda ve dijital kanallarda yer verilebilir.

TÜRKÇE

ENGLISH