Bir destinasyon ile ilgili en çok veri dijital ortamlarda toplanıyor. Yüksek çözünürlüklü ve şehri estetik bir biçimde yansıtacak ücretsiz fotoğraf bulmak ise büyük bir sorun.

Dünyanın önde gelen destinasyonları profesyonel fotoğrafçılarla hazırladıkları görsellerle bir havuz oluşturarak, bu görselleri tüm turistik ihtiyaçları karşılaması amacıyla belirli platformlarda ücretsiz olarak paylaşıyor. Böylece şehrin tüm iletişimlerinde aynı dili konuşan, kaliteli, yüksek çözünürlüklü ve tutarlı bir görsellik kullanılmasını sağlıyorlar.

Dijitalleşen dünyanın bir parçası olmak ve iletişimi daha doğru yapmak için Kocaeli’nin önemli noktalarının yer aldığı, kaliteli ve herkes tarafından kolayca ulaşılarak, ücretsiz kullanılabilecek bir fotoğraf arşivi hazırlandı.

Değerler haritasındaki verilerden yola çıkılarak Kocaeli’nin her bölgesi fotoğraflandı. Bu fotoğraflar, herkesin ücretsiz ve yüksek çözünürlüklü indirebileceği şekilde markalaşma sitesine yüklendi.

Destinasyon stratejisine uygun olarak seçilmiş, rötuşlanmış, temizlenmiş, renk düzeltmeleri yapılmış bu görsellerle, pozitif duygu yaratarak olumlu bir şehir marka algısı sağlaması amaçlandı. Aynı zamanda bu fotoğraflar promosyon malzemelerinde kullanıldı.